Veřejné stavby

ATELIER HORKÝ se zaměřuje také na veřejné stavby. Oslovují nás menší i větší obce a my pro ně rádi navrhujeme možná řešení. Patří sem úprava náměstí, radnic, parků, veřejných prostor, ale třeba také protipovodňová opatření. Pravidelně se zúčastňujeme soutěží na úpravu veřejných staveb. V našich referencích naleznete řadu realizovaných úprav.

Podílel jsem se na návrhu protipovodňového opatření pro město Litomyšl. Opatření, které bude blízké přírodě, bude respektovat současnou zástavbu, a zároveň bude účinnou ochranou před povodní a před nadměrnou erozí půdy. Na opatření jsme spolupracovali se specialisty na krajinářství a vodohospodářství. Zachovali jsme také stávající prostředí a možnost procházek a odpočinku v celé oblasti.

Podílel jsem se na urbanistickém návrhuv malé podhorské obci Kunčice pod Ondřejníkem. Návrh zahrnoval kompletní řešení veřejného prostoru včetně obchodů a menších bytových domů a také dopravní obslužnost.

Podíleli jsme se na celé řadě návrhů veřejných staveb a rádi se budeme věnovat i vašemu záměru.

Jsemspoluautorem prestižního projektu domova seniorů v Litomyšli. Celý objekt je plně integrován do okolní zástavby bytových domů. V architektonickém návrhu jsme zohlednili i prostor náměstíčka a prostor polosoukromé zahrady orientované do krajiny. Čtyři oddělení tohoto projektu napodobují město. Chodby mají podobu ulic, obývací prostory zase podobu náměstí. Projekt také plně respektoval i soukromí klientů a oddělení jejich prostor.

Využijte i vy služeb zkušených architektů, kteří mají v oblasti staveb pro zdravotnictví a sociální služby bohaté zkušenosti. Využijte služeb ATELIERU HORKÝ.